Norint turėti gražią ir tvarkingą veją, ją tenka nuolat prižiūrėti ir dažnai pjauti. Tačiau dėl to susidaro daug nupjautos žolės, kurios dažnai nėra kur padėti. Daugelis žmonių nupjautą žolę tiesiog išmeta. Taip nepanaudodami labai geros gamtos sukurtos trąšos.
Nupjauta žolė tinka mulčiavimui. Mulčias – tai nuo piktžolių apsaugantis sluoksnis. Jis gali būti daromas iš įvairių organinių ir neorganinių medžiagų: žolės, komposto, skiedrų, durpių, plėvelės, žvyro, akmenukų ir pan. Mulčiavimas nupjauta žole apsaugo nuo per didelio drėgmės išgaravimo, ilgai išlaiko dirvožemį drėgną ir sukuria palankų mikroklimatą naudingiems mikroorganizmams. Taip pat, iš žolės į dirvožemį išsiskiria maistingosios medžiagos, kurias lengvai įsisavina augalai. Tačiau svarbiausias mulčiavimo aspektas – piktžolių augimo sumažinimas.
Tinkamiausias metas mulčiuoti daržą yra pavasaris, kai dirva jau įšilusi. Taip pat svarbu prisiminti, kad žolės mulčias maždaug per 1,5–2 mėnesius suyra, todėl norint gauti kuo geresnį rezultatą, vasaros viduryje rekomenduojama mulčiuoti pakartotinai.
Mulčiuojant pagerėja dirvos struktūra, taigi naudojant nupjautą žolę mulčiavimui vienu šūviu galima nušauti kelis zuikius – panaudoti nupjautą žolę, sumažinti daržo piktžolėtumą ir patręšti dirvą.